در فهرست زیر، علاوه بر اطلاعات کامل مربوط به استانداردهای حسابداری ایران (لازم‌الاجرا برای واحدهای تجاری) شامل شماره استاندارد، عنوان استاندارد، سال تصویب/تجدیدنظر، عنوان استاندارد قبلی (جایگزین)، و استاندارد بین‌المللی مربوط؛ لینک مربوط به ویدئوهای آموزشی بسیاری از استانداردها (با تدریس دکتر محسن قاسمی) نیز ارائه شده است.

دانلود فایل PDF و WORD هر استاندارد

در فهرست زیر برای دانلود فایل PDF هر استاندارد بر روی عنوان استاندارد کلیک کنید، و برای دانلود فایل WORD آن بر روی کلمات فایلword (انتهای هر سطر) کلیک کنید.

مجموعه کامل ویدئوهای آموزشی استانداردهای حسابداری ایران (با تدریس دکتر محسن قاسمی)

«مجموعه کامل ویدئوهای آموزشی استانداردهای حسابداری ایران» (160 ویدئوی قابل دانلود | به مدت 82ساعت) تنها مجموعه ویدئوهای آموزشی به زبان فارسی است که در آن آموزش کامل همه استانداردهای حسابداری لازم‌الاجرا در ایران بطور کامل و همراه با مثالهای عددی متعدد و متنوع آموزش داده شده است. ویدئوهای آموزشی این مجموعه در قالب هفت سرفصل موضوعی زیر گروه‌بندی شده‌اند:

  1. تهیه صورتهای مالی (استانداردهای ۱، ۲، و ۳۴)
  2. حسابداری داراییها (۸، ۱۱، ۱۳، ۱۷، ۲۱، ۳۱، و ۳۲)
  3. حسابداری سرمایه‌گذاریها (۱۵، ۱۸، ۲۰، ۳۸، ۳۹، ۴۰، ۴۱ و IAS۴۰)
  4. شناخت و اندازه‌گیری درآمد عملیاتی (۳، ۹، ۲۹ و ۴۳)
  5. اندازه‌گیری و افشای مالیات بر درآمد (۳۵)
  6. سایر استانداردهای پرکاربرد (۴، ۵، ۱۰، ۱۲، ۱۶، ۲۲، ۲۴، ۳۰، ۳۶، ۳۷، و ۴۲)
  7. سایر استانداردهای خاص (۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸، و ۳۳)

علاقه‌مندان استفاده از این مجموعه ویدئوهای آموزشی، علاوه بر امکان خرید جداگانه هر یک از مجموعه‌های موضوعی فوق (برای خرید بر روی سطر مربوطه کلیک کنید)، میتوانند مجموعه کامل این ویدئوها را با 60% تخفیف ویژه به قیمت استثنائی 1.500.000 تومان تهیه کنند (اینجا). 

برای دیدن ویدئوهای آموزشی هر استاندارد (با تدریس دکتر محسن قاسمی، دبیرکل پیشین انجمن حسابداران خبره ایران و سردبیر پیشین مجله حسابدار - اطلاعات بیشتر) بر روی کلمات  ویدئوی آموزشی   (انتهای هر سطر) کلیک کنید. 

بایگانی کامل نمونه‌های رایگان این ویدئوهای آموزشی نیز در کانال رسمی آکادمی آموزشی محسن قاسمی در آپارات (اینجا) در دسترس علاقه‌مندان است.

برای جزئیات بیشتر درباره تغییرات اخیر استانداردهای حسابداری بر روی تصویر بالا کلیک کنید

[ برای تهیه مجموعه کامل ویدئوی آموزشی «استانداردهای حسابداری» بر روی بنر فوق کلیک کنید ]

برای دیدن توضیحات ویدئویی دکتر محسن قاسمی درباره «نحوه آموزش استانداردهای حسابداری» بر روی تصویر زیر کلیک کنید:


برای جستجوی تعاریف اصطلاحات تخصصی بکاررفته در استانداردهای حسابداری ایران و معادل انگلیسی آنها که در استانداردهای بین‌المللی حسابداری (IASها) و استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRSها) بکار رفته‌اند، بر روی نوار زیر کلیک کنید: