در فهرست زیر، علاوه بر اطلاعات کامل مربوط به استانداردهای حسابداری ایران (لازم‌الاجرا برای واحدهای تجاری) شامل شماره استاندارد، عنوان استاندارد، سال تصویب/تجدیدنظر، عنوان استاندارد قبلی (جایگزین)، و استاندارد بین‌المللی مربوط؛ لینک مربوط به ویدئوهای آموزشی بسیاری از استانداردها (با تدریس دکتر محسن قاسمی) نیز ارائه شده است.

دانلود فایل PDF و WORD هر استاندارد

در فهرست زیر برای دانلود فایل PDF هر استاندارد بر روی عنوان استاندارد کلیک کنید، و برای دانلود فایل WORD آن بر روی کلمات فایلword (انتهای هر سطر) کلیک کنید.


مجموعه کامل ویدئوهای آموزشی استانداردهای حسابداری ایران (با تدریس دکتر محسن قاسمی)

«مجموعه کامل ویدئوهای آموزشی استانداردهای حسابداری ایران» (160 ویدئوی قابل دانلود | به مدت 82ساعت) تنها دوره آموزشی در ایران (در بین دوره‌های حضوری، آنلاین و ویدئویی) است که در آن همه استانداردهای حسابداری لازم‌الاجرا در ایران (بدون استثناء) بطور کامل و همراه با مثالهای عددی متعدد و متنوع آموزش داده شده است. علاوه‌براین، ویژگی منحصربه‌فرد این دوره آموزشی این است که ویدئوهای آن با تغییرات آینده استانداردهای حسابداری بلافاصله بروز خواهد شد؛ و همه خریداران قبلی نیز بدون پرداخت مبلغ اضافی به این ویدئوهای بروز‌شده دسترسی خواهند داشت. بدین ترتیب، کاربران این مجموعه ویدئوهای آموزشی برای آموزش استانداردهای حسابداری فقط یکبار هزینه می‌کنند.

ویدئوهای آموزشی این مجموعه در قالب هفت سرفصل موضوعی زیر گروه‌بندی شده‌اند:

  1. تهیه صورتهای مالی (استانداردهای ۱، ۲، و ۳۴)
  2. حسابداری داراییها (۸، ۱۱، ۱۳، ۱۷، ۲۱، ۳۱، و ۳۲)
  3. حسابداری سرمایه‌گذاریها (۱۵، ۱۸، ۲۰، ۳۸، ۳۹، ۴۰، ۴۱ و IAS۴۰)
  4. شناخت و اندازه‌گیری درآمد عملیاتی (۳، ۹، ۲۹ و ۴۳)
  5. اندازه‌گیری و افشای مالیات بر درآمد (۳۵)
  6. سایر استانداردهای پرکاربرد (۴، ۵، ۱۰، ۱۲، ۱۶، ۲۲، ۲۴، ۳۰، ۳۶، ۳۷، و ۴۲)
  7. سایر استانداردهای خاص (۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸، و ۳۳)

علاقه‌مندان استفاده از این مجموعه ویدئوهای آموزشی، علاوه بر امکان خرید جداگانه هر یک از مجموعه‌های موضوعی فوق (برای خرید بر روی سطر مربوطه کلیک کنید)، میتوانند مجموعه کامل این ویدئوها را با 50% تخفیف ویژه به قیمت استثنائی 2.350.000 تومان تهیه کنند (اینجا). این قیمت حدود نصف قیمت دوره‌های آموزشی حضوری و آنلاینی است که در آنها صرفا به مرور استانداردهای حسابداری پرکاربرد (نه همه استانداردها) بسنده می‌شود.

برای دیدن ویدئوهای آموزشی هر استاندارد (با تدریس محسن قاسمی، دبیرکل پیشین انجمن حسابداران خبره ایران و سردبیر پیشین مجله حسابدار - اطلاعات بیشتر) بر روی کلمات  ویدئوی آموزشی   (انتهای هر سطر) کلیک کنید. 

بایگانی کامل نمونه‌های رایگان این ویدئوهای آموزشی نیز در کانال رسمی آکادمی آموزشی محسن قاسمی در آپارات (اینجا) در دسترس علاقه‌مندان است.

برای جزئیات بیشتر درباره تغییرات اخیر استانداردهای حسابداری بر روی تصویر بالا کلیک کنید

[ برای تهیه مجموعه کامل ویدئوی آموزشی «استانداردهای حسابداری» بر روی بنر فوق کلیک کنید ]

برای دیدن توضیحات ویدئویی دکتر محسن قاسمی درباره «نحوه آموزش استانداردهای حسابداری» بر روی تصویر زیر کلیک کنید:


برای جستجوی تعاریف اصطلاحات تخصصی بکاررفته در استانداردهای حسابداری ایران و معادل انگلیسی آنها که در استانداردهای بین‌المللی حسابداری (IASها) و استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRSها) بکار رفته‌اند، بر روی نوار زیر کلیک کنید:


مطالب مرتبط: