آموزش کامل استانداردهای حسابداری ایران

| راهنمای بکارگیری مجموعه کامل استانداردهای حسابداری لازم‌الاجرا در ایران |

از {{model.count}}
3,750,000
1,500,000 تومان
60% تخفیف
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

بهترین کیفیت

تدریس، صدا و تصویر

بهترین قیمت

نسبت به محصولات مشابه

همیشه در دسترس

24 ساعتِ 7 روز هفته

تذکر مهم

قبل از خرید مشخصات محصول را بخوانید
(پایین صفحه)


توضیحات اجمالی

در این مجموعه ویدئوهای آموزشی، همگی «استانداردهای حسابداری» (لازم‌الاجرا در ایران) در قالب هفت مجموعه موضوعی زیر بطور کامل آموزش داده شده است (جزئیات این هفت گروه استاندارد در فایل راهنما (لینک زیر) ارائه شده‌است): یک) تهیه صورتهای مالی (استانداردهای 1، 2، و 34)؛ دو) حسابداری داراییها (8، 11، 13، 17، 21، 31، و 32)؛ سه) حسابداری سرمایه‌گذاریها (15، 18، 20، 38، 39، 40، 41 و IAS40)؛ چهار) شناخت و اندازه‌گیری درآمد عملیاتی (3، 9، 29 و 43)؛ پنج) اندازه‌گیری و افشای مالیات بر درآمد (35)؛ شش) سایر استانداردهای پرکاربرد (4، 5، 10، 12، 16، 22، 24، 30، 36، 37، و 42)؛ و هفت) سایر استانداردهای خاص (25، 26، 27، 28، و 33) [ برای دانلود راهنمای استفاده از این مجموعه آموزشی،‌ به انتهای آدرس همین صفحه (در نوار آدرس بالا) «حرف g» را اضافه کنید و Enter را بزنید: mohsen-ghasemi.com/isg  ]

برای دیدن توضیحات ویدئویی محسن قاسمی درباره محتوای این مجموعه ویدئوهای آموزشی اینجا یا بر روی تصویر بالا کلیک کنید

سلام دوستان

اگر علاقه‌مند یا نیازمند به آموزش مجموعه کامل استانداردهای حسابداری هستید؛ در قالب این یادداشت میخواهم بطور گذرا، «مجموعه کامل ویدئوهای آموزشی استانداردهای حسابداری» را خدمتتان معرفی کنم. چون گمان میکنم، این مجموعه میتواند با کمترین هزینه ممکن، و به راحتترین روش در دسترس، به شما کمک کند که یکی از دشوارترین آموزشهای مورد نیاز حسابداران حرفه‌ای را در بازه زمانی چند ماهه تکمیل کنید، و قدمی بزرگ را در مسیر پرورش حرفه‌ای خود بردارید.

استانداردهایی که ابتدا ساده بود؛ ولی به‌یکباره، مجموعه‌ای مفصل و پیچیده شد!

استانداردهای حسابداری ایران که از سال 1380 در ایران لازم‌الاجرا شد؛ در آغاز، مجموعه‌ای نسبتا ساده از الزامات را در برمیگرفت، که اغلب ما حسابداران در قالب گذراندن دروس اصول حسابداری، میانه‌ها، و پیشرفته‌ها در مقطع لیسانس حسابداری، آن الزامات را آموزش دیده بودیم. از اینرو، با مروری گذرا بر متن آن استانداردها میتوانستیم، اطمینان پیدا کنیم، که از عهده رعایت آنها در واحدهای تجاری محل کارمان بر خواهیم آمد.

ولی طی چند سال گذشته (از سال 1397) از سوی نهاد استانداردگذار ایران (سازمان حسابرسی)، با هدف جبران عقب‌ماندگی مجموعه استانداردهای حسابداری ایران از استانداردهای بین‌المللی (که با عنوان IFRS آنها را میشناسیم) تغییرات بسیار گسترده‌ای در مجموعه استانداردهای حسابداری ایران اعمال شد. بطوریکه در عرض دو، سه سال، آن مجموعه ساده به یکباره تبدیل به مجموعه‌ای مفصل و پیچیده شد. (اطلاعات بیشتر اینجا)

آموزشهای بسیار ارزشمندی که کافی نیست

به همین دلیل، هم نهادهای حرفه‌ای حسابداران، و هم موسسات آموزشی آنها، و هم سایر موسسات آموزشی و حتی مدرسانی بطور انفرادی، طی چند سال گذشته با تمام توان اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری و آنلاین کرده‌اند، که همچنان هم ادامه دارد؛ و خدمات بسیار ارزشمندی را با هدف آموزش این مجموعه جدید استانداردهای حسابداری ارائه داده‌اند. ولی این آموزشها به سه دلیل هنوز نتوانسته‌‌‌است نیاز آموزشی طیف گسترده‌ای از حســــابداران را برآورده کند.

اول اینکه، دسترسی به آنها برای اغلب همکاران شاغل در شهرهای مختلف کشور دشوار و گاهی غیرممکن است. دوم اینکه، بسیاری از این عزیزان (حتی شاغلان در تهران و شهرهای بزرگ) از نظر زمانی امکان استفاده از دوره‌های آموزشی حضوری و حتی آنلاین را ندارند. و سوم اینکه، هزینه گذراندن دوره آموزشی مجموعه کامل استانداردها برای بسیاری از عزیزان (بویژه همکاران جوان و دانشجویان) گرانقیمت است.

به همین دلیل، طیف گسترده‌ای از دانشجویان، جویندگان کار، و حتی حسابداران شاغل در موسسات حسابرسی و شرکتهای بزرگ و کوچک در سرتاسر کشور هنوز نتوانسته‌اند عقب‌ماندگی آموزشی خود را در این ارتباط جبران کنند. و حتی همکارانی که طی این چند سال، در دوره‌های آموزشی مختلف حضور یافته‌اند، بعضا در مواجهه با پیچیدگیهای مجموعه جدید استانداردها احساس نیاز به آموزشهای تکمیلی میکنند.

آموزشهایی در دسترس، ارزانقیمت، و جامع

در چنین شرایطی، من که طی سالهای 1398 تا 1400 نتوانسته بودم همکارانم در موسسات آموزشی حرفه‌ای را قانع کنم که اقدام به تولید مجموعه ویدئوهای آموزشی استانداردهای حسابداری کنند (ماجرای کاملش را در این کتاب تعریف کرده‌ام)؛ در دوران فراغتی که طی دو سال گذشته برایم فراهم شد، بطور تمام‌وقت (14ساعت کار در 7روز هفته) و با هزینه شخصـی اقدام به تولید و انتشار مجموعه کامل ویدئوهای آموزشی استانداردهای حسابداری کردم.

در این مجموعه که از امروز، 22 خرداد 1402، در دسترس همکاران حسابدار و دانشجویان عزیز حسابداری سرتاسر کشور قرار گرفته‌است، نحوه بکارگیری همگی استانداردهای حسابداری لازم‌الاجرا در ایران به کاملترین نحوه ممکن همراه با مثالهای عددی متعدد و متنوع (اغلب در قالب Excel) آموزش داده شده است، و علاقه‌مندان با پرداخت مبلغی حدود یک ســوم هـزینـــه ثبت‌نام در یــک دوره حضوری، میتوانند بدون محدودیت زمانی از این ویدئوها استفاده کنند.

باقی بقایتان

محسن قاسمی

22 خرداد 1402


  فهرست موضوعی ویدئوها:  

ویدئوهای آموزشی مجموعه کامل «استانداردهای حسابداری» در قالب شش مجموعه موضوعی زیر ارائه شده‌است. قیمت خرید جداگانه این شش مجموعه 3.850.000 تومان است، که در قالب این مجموعه کامل با 60% تخفیف به مبلغ 1.500.000 تومان عرضه شده است:

  1. آموزش تهیه صورتهای مالی (استانداردهای 1، 2، 34) (500.000 تومان)
  2. حسابداری داراییها (استانداردهای 8، 11، 13، 17، 21، 31، 32، IAS40) (600.000 تومان)
  3. حسابداری سرمایه‌گذاریها (استانداردهای 15، 18، 20، 36، 37، 38، 39، 40، 41، 42، IAS40) (650.000 تومان)
  4. شناخت و اندازه‌گیری درآمد عملیاتی (استانداردهای 3، 9، 29 و 43) (600.000 تومان)
  5. حسابداری و افشای مالیات بر درآمد (استاندارد 35) (350.000 تومان)
  6. سایر استانداردهای پرکاربرد (4، 5، 10، 12، 16، 22، 24، 30، 36، 37 و 42) (650.000 تومان)
  7. سایر استانداردهای با کاربرد خاص (استانداردهای 25، 26، 27، 28، و 33) (500.000 تومان)

  نمونه ویدئوهای رایگان:  

نمونه‌های رایگان هر یک از مجموعه‌های فوق در صفحات آنها ارائه شده‌است. با کلیک بر روی عنوان هر مجموعه به صفحه آن منتقل میشوید و میتوانید نمونه‌های رایگان را ببینید.

برای دانلود فایل pdf راهنمای بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

  اطلاعیه مورخ ۱۷ دی ۱۴۰۲  

به اطلاع خریداران گرامی مجموعه ویدئوهای آموزشی استانداردهای حسابداری (مجموعه کامل شامل ۱۵۰ ویدئو به مدت ۷۵ ساعت) و استانداردهای حسابداری پرکاربرد (شامل ۹۱ ویدئو به مدت ۵۰ ساعت) میرساند؛ با توجه به اینکه طبق متن مصوب نهایی استاندارد حسابداری ۴۳ درآمد عملیاتی حاصل از قرارداد با مشتریان (مصوب ۱۴۰۲) این استاندارد در مورد صورتهای‌ مالی‌ كه‌ دوره‌ مالی‌ آنها از ۱۴۰۴/۰۱/۰۱ و پس از آن‌ آغاز میشود، لازم‌الاجراست‌؛ بنابراین، استانداردهای حسابداری ۳، ۹ و ۲۹ نیز (که با لازم‌الاجراشدن این استاندارد کنار گذاشته خواهند شد) در مورد صورتهای‌ مالی‌ كه‌ دوره‌ مالی‌ آنها پیش از ۱۴۰۴/۰۱/۰۱ آغاز میشود، همچنان لازم‌الاجرا خواهند بود. 

به همین دلیل، تولید ویدئوهای آموزشی این سه استاندارد فوراً در دستور کار ما قرار گرفته است، و نهایتا تا نیمه دوم بهمن ۱۴۰۲ بدون دریافت مبلغ اضافی از خریداران گرامی به این دو مجموعه افزوده خواهد شد. 

گفتنی است، با توجه به اینکه در پیش‌نویس استاندارد حسابداری ۴۳، تاریخ کنارگذاری استانداردهای حسابداری ۳، ۹ و ۲۹ از ابتدای سال ۱۴۰۲ مقرر شده بود، تولید ویدئوهای آموزشی این سه استاندارد از دستور کار ما خارج شده بود.

آکادمی آموزشی

مدرس
دکتر محسن قاسمی (دبیرکل پیشین انجمن حسابداران خبره ایران، سردبیر پیشین مجله حسابدار، مدیر امور ناشران اسبق بورس اوراق بهادار تهران، مدرس دانشگاه)
تعداد ویدئو
160
زمان
82 ساعت
فرمت
ویدئوی قابل دانلود و نمایش در دو دستگاه
سیستم عامل موردنیاز
ویندوز، مکینتاش، اندروید
نرم‌افزار Player موردنیاز
لینک دانلود و نصب نرم‌افزار Player موردنیاز پس از خرید به ایمیل خریدار ارسال می‌شود
توضیح مهم
فیلمهای آموزشی تولیدی آکادمی به منظور حفاظت در برابر انتشار غیرمجاز، کدگذاری شده‌اند و صرفا بر روی دو دستگاه (با سیستم عامل ویندوز، مکینتاش، یا اندروید) به انتخاب خریدار قابل نمایش هستند. (***توضیح تکمیلی*** زیر را حتما بخوانید) به عنوان مثال، می‌توانید لایسنس دریافتی را روی کامپیوتر محل کار و لپ‌تاپ شخصی خود؛ یا روی لپ‌تاپ شخصی و موبایل خود؛ یا روی کامپیوتر محل کار و موبایل خود؛ یا روی موبایل خود و موبایل دوستتان؛ یا هر دو دستگاه دیگری (با سیستم عامل ویندوز، مکینتاش، یا اندروید) به انتخاب خود فعال کنید.
***توضیح تکمیلی*** در این ارتباط گفتنی است، چنانچه به هر دلیلی در آینده (بدون محدودیت زمانی) بخواهید یکی یا هر دو دستگاه انتخابیتان را تغییر بدهید (مثلا، به دلیل تعویض گوشی موبایل، یا رایانه یا لپ‌تاپ شخصی، یا تغییر محل کار، یا تغییر سیستم عامل (مثلا، ویندوز رایانه یا لپ‌تاپ)) این موضوع را از طریق ایمیل آکادمی به کارشناسان ما اعلام میکنید، و بلافاصله دسترسی دستگاه قبلی شما به این مجموعه ویدئوها لغو و یک دسترسی جدید در اختیارتان قرار خواهد گرفت. به این ترتیب، بدون محدودیت زمانی و محدودیت فنی همواره به این مجموعه ویدئوهای آموزشی بر روی دو دستگاه دسترسی خواهید داشت.
تحویل ویدئوها
اگر سفارش شما از ساعت 8 صبح تا ساعت 8 شب انجام شود، کارشناسان ما حداکثر ظرف دو ساعت پس از پرداخت شما، راهنمای دانلود ویدئوهای خریداری‌شده و لایسنس فعال‌سازی آنها را از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهند کرد. سفارش‌های دریافتی پس از ساعت 8 شب، طی دو ساعت آغازین روز کاری بعد (8 تا 10 صبح) تحویل خواهند شد.

با سلام و احترام
من نمونه آموزش رو دیدم. بسیار باکیفیت و سلیس
فقط یک نکته: با توجه به اینکه تدریس روی اسلایدهایی صورت می گیره که جزییات زیادی دارن، در صورت خرید دوره، فایل اسلایدها هم در اختیارمون قرار می گیره؟ در قالب فایل پاورپوینت یا پی دی اف
با سپاس

127 روز پیش ارسال پاسخ

درود و احترام
از لطف شما بسیار سپاسگزاریم.
صرفا ویدئوها در اختیار کاربران گرامی قرار میگیرند. راهکار قابل‌انجام (برای یادآوری مطالب ارائه‌شده) یادداشت‌برداری از ویدئوها با اشاره به سرفصل، اپیزود و دقیقه مربوط است.

126 روز پیش ارسال پاسخ

با سلام
وقت بخیر استاد بزرگوار
بنده همیشه در خصوص اینکه تعدیلات سنواتی چیست، هزینه عملیاتی چیست، تجدید ارزیابی یا سودوزیان تلفیقی چیست و ازین موارد سوالات دارم.ایا تمام این موارد در استاندارد ها آمده است ؟
سوال دیگرم این است که آیا تمام حسابداری همان استاندارد ها هستند ؟

79 روز پیش ارسال پاسخ

با درود و احترام، هر آنچه ما حسابداران در شناخت و اندازه‌گیری و ارائه و افشای عناصر صورتهای مالی (داراییها، بدهیها، حقوق مالکانه، درآمدها و هزینه‌ها) در صورتهای مالی انجام میدهیم باید طبق اصول مقرر در استانداردهای حسابداری باشد. پس آموزش استانداردهای حسابداری جزو کلیدی‌ترین و ضروری‌ترین آموزشها برای هر حسابدار است. شما هم پاسخ اغلب پرسشهایتان را حین آموزش استانداردهای حسابداری خواهید یافت.

78 روز پیش ارسال پاسخ

سپاسگزارم 🙏

78 روز پیش ارسال پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...