نحوه بروزرسانی ویدئوها

یکی از پرتکرارترین پرسشهای کاربران گرامی اینست که فرایند اجرایی بروزرسانی مجموعه ویدئوهای آموزشی «استانداردهای حسابداری» چگونه است؟ و پس از به‌روزرسانی هر ویدئو (در صورت تغییر استاندارد) خریداران قبلی چطور به ویدئوهای بروزشده دسترسی پیدا میکنند؟


همین ابتدا عرض کنم که شما کاربران گرامی برای بروزرسانی ویدئوهای خریداری‌شده نیاز نیست هیچ کار خاصی انجام بدهید. همه فرایند بطور خودکار انجام میشود. پاسخ زیر هم صرفا برای اطمینان خاطر و اطلاع شما عزیزان از نحوه انجام این فرایند ارائه شده‌است.


  پاسخ:   همانطور که کاربران گرامی مجموعه ویدئوهای آموزشی تولیدی آکادمی آموزشی میدانند؛ خریداران این مجموعه‌ها، پس از خرید، ایمیلی دریافت میکنند که در قالب آن هم به صورت نوشتاری و هم در قالب یک ویدئو (اینجا) نحوه دانلود و مشاهده ویدئوها آموزش داده شده است. همانطورکه در این راهنماها به‌دقت آموزش داده شده است، هر خریدار بسته به دستگاهی که برای دانلود و مشاهده ویدئوها استفاده میکند (رایانه رومیزی، لپ‌تاپ، تبلت، یا تلفن هوشمند) نسخه متناسب نرم‌افزار Spot Player را بر روی دستگاه خود دانلود و نصب میکند (به‌سادگی؛ در کمتر از یک دقیقه)، و پس وارد کردن لایسنس در Player (لایسنس یک رشته اعداد و حروف منحصربفرد است که از طریق ایمیل راهنما برای خریدار فرستاده میشود) بلافاصله فهرست کامل ویدئوها در Player خریدار نمایش داده میشود. از آن پس، با کلیک بر روی عنوان هر ویدئو، آن ویدئو با سرعت بالا بر روی دستگاه کاربر دانلود و همزمان نمایش داده میشود. لازم به ذکر است، پس از دانلود اولیه هر ویدئو، دیگر برای دیدن آن ویدئو بر روی آن دستگاه نیازی به اینترنت نیست. همچنین، با توجه به اینکه دیتابیس ویدئوهای ما بر روی سرورهای داخل ایران مستقر است؛ به همین دلیل، سرعت دانلود ویدئوها برای کاربران داخل ایران بسیار بالاست.

حالا برویم سراغ پرسش اصلی: در مواردیکه ما یک ویدئو را بروز میکنیم، خریداران قبلی چطور به این ویدئوی بروزشده دسترسی پیدا میکنند؟

  پاسخ: فرایند کار بسیار ساده است. در واقع، خریدار لازم نیست هیچ کاری انجام دهد. همه چیز بطور خودکار انجام میشود. ماجرا از این قرارست که شما هر بار Player را برای دیدن ویدئوها اجرا میکنید؛ Player بطور خودکار از طریق اینترنت به دیتابیس ویدئوهای ما متصل میشود. در مواردیکه ویدئوها هیچ تغییری نکرده‌اند، همان ویدئویی که قبلا بر روی دستگاه خود دانلود کرده‌اید، بدون نیاز به اینترنت نمایش داده میشود. ولی اگر آن ویدئو در دیتابیس ما بروزشده باشد (یعنی ما ویرایش جدید آن ویدئو را در دیتابیس جایگزین کرده باشیم)، به محض اینکه شما بر روی عنوان آن ویدئو در Player کلیک میکنید، ویرایش جدید ویدئو (بروزشده) بر روی دستگاه شما دانلود میشود؛ و بدین ترتیب، شما نسخه بروزشده ویدئو را میبینید.

در مواردی هم که ویدئوی جدیدی به این مجموعه ویدئوهای آموزشی افزوده‌ایم (همانند بهمن‌ماه 1402 که - در پی تعویق اجرای استاندارد حسابداری 43 - بلافاصله ویدئوهای آموزشی استانداردهای حسابداری 3، 9 و 29 را به این مجموعه ویدئوهای آموزشی افزودیم)؛ همه خریداران قبلی این مجموعه ویدئوها نیز در Playerهای خود به این ویدئوهای جدید دسترسی پیدا میکنند. پس همانطور که در ابتدا نیز عرض شد:

فرایند کار بسیار ساده است. در واقع، خریدار لازم نیست هیچ کاری انجام دهد. همه چیز بطور خودکار انجام میشود.


و اما پرسش دیگری که بعضی از عزیزان مطرح میکنند اینست که: از کجا مطلع شویم که ویدئویی بروز شده است؟ یا ویدئوی جدیدی به این مجموعه‌ها افزوده شده است؟

  پاسخ: ما هر زمان هر بروزرسانی جدیدی در این مجموعه ویدئوها انجام دهیم؛ بلافاصله در بخش اخبار آکادمی (اینجا) اطلاع‌رسانی میکنیم. پس کافیست هر از گاهی به اخبار آکادمی سر بزنید و از بروزرسانی‌های احتمالی مطلع شوید. ضمن اینکه در این بخش، اخبار سودمندی درباره استانداردهای بین‌المللی و استانداردهای لازم‌الاجرا در ایران و موضوعات مرتبط با آنها منتشر میکنیم، که اطلاع از آنها خالی از لطف نیست.


و نهایتا سومین پرسش پرتکراری که بعضی از عزیزان در ارتباط با بروزرسانی‌ها مطرح میکنند اینست که: آیا فقط مجموعه کامل ویدئوهای آموزشی «استانداردهای حسابداری» (160ویدئو مجموعا 82 ساعت) با تغییرات آینده استانداردهای حسابداری لازم‌الاجرا در ایران بروز نگه‌داشته خواهد شد؟ یا سایر مجموعه‌های فرعی، از جمله، استانداردهای حسابداری پرکاربرد، تهیه صورتهای مالی، حسابداری داراییها، شناخت و اندازه‌گیری درآمد عملیاتی، حسابداری سرمایه‌گذاریها، ... نیز بروز نگه‌داشته خواهند شد.

  پاسخ:   چون ویدئوهای  مجموعه‌های فرعی دقیقا همان ویدئوهای مجموعه کامل هستند؛ بنابراین، وقتی ویدئوهای مجموعه کامل بروز میشوند، عملا ویدئوهای مجموعه‌های فرعی هم بروز میشوند. پس این ویژگی بروزشوندگی شامل همه مجموعه ویدئوهای آموزشی استانداردهای حسابداری (تولیدی آکادمی آموزشی) میشود.


  تماس با ما  

چنانچه درباره ویژگی بروزشوندگی مجموعه ویدئوهای آموزشی «استانداردهای حسابداری» هر پرسش یا ابهام دیگری دارید؛ حتما از طریق سامانه پیامرسان وبگاه (اینجا) یا ایمیل mohsen.ghasemee.g@gmail.com از ما بپرسید؛ تا بلافاصله پاسخ دهیم.