درباره ما

برای دیدن ویدئو روی تصویر بالا کلیک کنید

آکادمی آموزشی محسن قاسمی (دارای پروانه نشر دیجیتال برخط از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) به منظور تولید و انتشار محتواهای آموزشی تولیدی توسط دکتر محسن قاسمی و تیم همکاران وی راه‌اندازی شده است. محتواهای آموزشی تولیدی آکادمی در قالب‌های متنوعی از جمله، ویدئو، پادکست، PDF، و Html در موضوعات متنوعی از جمله، بورس، حسابداری، گزارشگری مالی، حسابرسی، قوانین و مقررات مالیاتی، و سایر موضوعات مرتبط تولید و ارائه می‌شوند.

مجوزها

آکادمی از بدو راه‌اندازی پیگیر دریافت مجوزهای قانونی مرتبط بود، که تا به امروز موفق به دریافت مجوزها و نشان‌های قانونی زیر شده است:

  • نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت (معتبر تا 9 شهریور 1402)،
  • پروانه نشر دیجیتال برخط از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (معتبر تا 5 آبان 1405)، و
  • نشان ملی ثبت رسانه‌های دیجیتال از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (معتبر تا 17 آبان 1402)

دکتر محسن قاسمی دبیرکل پیشین انجمن حسابداران خبره ایران (از 1392 تا 1400)، سردبیر پیشین مجله حسابدار (از 1397 تا 1400)، مدیر اسبق امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران (1385 تا 1389)، مدیر سرمایه‌گذاری اسبق کارگزاری بانک ملی ایران (1390 تا 1391)، و مدیر حسابرسی داخلی اسبق تامین سرمایه امین (از 1391 تا 1392) است. وی دانش‌آموخته حسابداری از دانشگاه علامه طباطبایی است، و بیش از بیست سال تجربه در زمینه‌های متنوع بورس، حسابداری، گزارشگری مالی و موضوعات مرتبط آنها دارد.

از وی دهها مقاله، یادداشت، کتاب، مصاحبه، میزگرد، سخنرانی، پادکست و فیلم مستند بر جا مانده است که فهرست کامل آنها به صورت متمرکز و یکجا در پیوستهای کتاب «انجمن حسابداران خبره ایران در آخرین دهه قرن؛ گفتگو با محسن قاسمی، دبیرکل انجمن (از 1392 تا 1400)» ارائه شده است. این کتاب به همت علی مجد در قالب گفتگویی تفصیلی در فروردین 1400 تنظیم و نسخه الکترونیکی آن با اجازه ناشر به صورت عمومی منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است (از اینجا دانلود کنید).