این فیلم مستند، که تابستان 1397 به همت دکتر محسن قاسمی (دبیرکل وقت انجمن) ساخته و از سوی انجمن حسابداران خبره ایران منتشر شد، روایتی است از روند گسترش IFRS در جهان و تلاش‌های انجام‌شده در ایران برای پیوستن به جمع کشورهای کاربر IFRS؛ که از یک سو، انطباق هر چه بیشتر حرفه حسابداری ایران با معیارهای بین‌المللی را در پی خواهد داشت، و از سویی دیگر، منجر به تسهیل روابط مالی بنگاه‌های مالی و اقتصادی ایران در سطح بین‌المللی و جذب سرمایه‌های خارجی بیشتر در ایران خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن حسابداران خبره ایران، پیرو انتشار خبر طراحی دیپلم استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی از سوی انجمن حسابداران خبره ایران (IICA IFRS Diploma) فیلم مستند «IFRS در ایران» نیز از طریق کانال رسمی انجمن حسابداران خبره ایران در آپارات منتشر شد (پیوند مشاهده فیلم). این فیلم مستند، روایتی است از روند گسترش IFRS در جهان و تلاش‌های انجام‌شده در ایران برای پیوستن به جمع کشورهای کاربر IFRS؛ که از یک سو، انطباق هر چه بیشتر حرفه حسابداری ایران با معیارهای بین‌المللی را در پی خواهد داشت، و از سویی دیگر، منجر به تسهیل روابط مالی بنگاه‌های مالی و اقتصادی ایران در سطح بین‌المللی و جذب سرمایه‌های خارجی بیشتر در ایران خواهد شد.

پیوستن ایران به اردوگاه IFRS

روز پنج‌شنبه، پانزدهم دسامبر 2016، همزمان با 25 آذر 1395، پروفایل ایران، به عنوان یکصد و چهل و نهمین کشور جهان، در وبگاه بنیاد IFRS نمایه شد. انتشار این خبر در رسانه‌های مالی ایرانی و بین‌المللی، نویدبخش پیوستن هر چند دیرهنگام ایران به جمع کشورهای کاربر استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS) بود.

برای دیدن فیلم مستند بر روی تصویر بالا کلیک کنید

ساخت فیلم مستند «IFRS در ایران»

پژوهش، نگارش، و گویندگی فیلمنامه این فیلم مستند توسط دکتر محسن قاسمی انجام؛ و متن کامل فیلمنامه آن همزمان به عنوان سرمقاله شماره 315-316، تیر و مرداد 1397، مجله حسابدار (ماهنامه انجمن حسابداران خبره ایران) منتشر شد (این پیوند)

گفتنی است، در اسفندماه 1396 نیز، همزمان با برگزاری آیین گرامیداشت صدمین زادسال استاد حسن سجادی‌نژاد که به همت انجمن حسابداران خبره ایران در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، فیلم مستند «آقای حسابدار: زمانه و زندگی حسن سجادی‌نژاد» به همت دکتر محسن قاسمی (دبیرکل وقت انجمن) ساخته و از سوی انجمن حسابداران خبره ایران منتشر شد (پیوند مشاهده فیلم). پس از آن نیز، در ابتدای تابستان 1397، فیلم مستند «ح: مثل حسابدار؛ مثل حرفه‌ای» با هدف تبیین اهداف انجمن حسابداران خبره ایران از ترویج گواهینامه‌های حرفه‌ای حسابداری در ایران به همت دکتر محسن قاسمی (دبیرکل وقت انجمن) ساخته و توسط انجمن منتشر شد (پیوند مشاهده فیلم). و سرانجام، آذرماه 1397، همزمان با ایام گرامیداشت روز حسابدار، فیلم مستند «لوکا پاچیولی: قهرمان کمترشناخته‌شده رنسانس» به همت دکتر محسن قاسمی (دبیرکل وقت انجمن) ساخته و برای نخستین بار، شامگاه دوشنبه، 19 آذر 1397، در دوازدهمین سالانه آیین گرامی‌داشت «روز حسابدار» در حضور قریب به چهارصد تن از اعضای انجمن حسابداران خبره ایران و سایر مهمانان در تالار الغدیر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نمایش داده شد؛ و مورد استقبال حاضران قرار گرفت. (پیوند مشاهده فیلم).

مطالب مرتبط: