خواندنی‌هاخلاصه کاربردی چارچوب مفهومی گزارشگری مالی

خلاصه کاربردی چارچوب مفهومی گزارشگری مالی

این اثر با هدف بازنمایی اجزای کلیدی «مفاهیم نظری گزارشگری مالی» (پیوست استانداردهای حسابداری لازم‌الاجرا در ایران) و «چارچوب مفهومی گزارشگری مالی» (پیوست استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی) توسط آکادمی آموزشی محسن قاسمی ارائه شده است.

همه چیز درباره دوره و گواهینامه حرفه‌ای ACCA (انجمن حسابداران رسمی چارترد [انگلستان])

همه چیز درباره دوره و گواهینامه حرفه‌ای ACCA (انجمن حسابداران رسمی چارترد [انگلستان])

سلام دوست من. نمیدونم اولین بار کِی؟ و از چه کسی؟ درباره ACCA شنیدی. ولی به عنوان یه حسابدار حرفه‌ای آینده؛ اون روز، و اون شخص، میتونن یکی از مهمترین روزها و یکی از مهمترین آدمهای زندگیت باشن. به شرط اینکه انتهای این جستجوها و کنجکاویهات درباره ACCA پیوند بخوره به مسیر دشوار ولی بسیار ارزشمند گذروندن دوره ACCA و دریافت این گواهینامه ارزشمند بین‌المللی.

صورت‌های مالی نمونه سازمان حسابرسی (برای شرکتهای منفرد) بر مبنای آخرین تغییرات استانداردهای حسابداری ایران منتشر شد | 12 تیر 1402

صورت‌های مالی نمونه سازمان حسابرسی (برای شرکتهای منفرد) بر مبنای آخرین تغییرات استانداردهای حسابداری ایران منتشر شد | 12 تیر 1402

با توجه به تغییرات بعمل آمده در استانداردهای حسابداری و در راستای بهبود افشای اطلاعات در صورتهای مالی شرکتهای تولیدی، سازمان حسابرسی به منظور تامین نیازهای اطلاعاتی سرمایه‌گذاران و سایر ذینفعان، صورتهای مالی نمونه برای شرکتهای تولیدی را بازنگری و سعی کرده است که حاوی اطلاعات مورد نیاز کلیه ذینفعان باشد.

ویدئوهای آموزشی آکادمی

دکتر محسن قاسمی دبیرکل پیشین انجمن حسابداران خبره ایران (از 1392 تا 1400)، سردبیر پیشین مجله حسابدار (از 1397 تا 1400)، مدیر اسبق امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران (1385 تا 1389)، مدیر سرمایه‌گذاری اسبق کارگزاری بانک ملی ایران (1390 تا 1391)، و مدیر حسابرسی داخلی اسبق تامین سرمایه امین (از 1391 تا 1392) است. وی دانش‌آموخته حسابداری از دانشگاه علامه طباطبایی است، و بیش از بیست سال تجربه در زمینه‌های متنوع بورس، حسابداری، گزارشگری مالی و موضوعات مرتبط آنها دارد. از وی دهها مقاله، یادداشت، کتاب، و مصاحبه بر جا مانده است که فهرست کامل آنها به صورت متمرکز و یکجا در پیوستهای کتاب «انجمن حسابداران خبره ایران در آخرین دهه قرن؛ گفتگو با محسن قاسمی، دبیرکل انجمن (از 1392 تا 1400)» ارائه شده است. این کتاب به همت علی مجد در قالب گفتگویی تفصیلی در فروردین 1400 تنظیم و نسخه الکترونیکی آن با اجازه ناشر به صورت عمومی منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است (از اینجا دانلود کنید).
صفحه اینستاگرام