مجموعه ویدئوهای آموزشی «حسابداری اجاره‌ها» (هفت ویدئوی آموزشی قابل دانلود، مجموعا 4ساعت) اپیزود نهم از مجموعه ویدئوهای آموزشی «حسابداری داراییها» (33 ویدئوی آموزشی مجموعا 14 ساعت) است؛ که به تقاضای دانش‌پذیران محترم آکادمی امکان خرید آنها به‌صورت جداگانه نیز فراهم شده است (اینجا). بنابراین، خریداران محترم مجموعه ویدئوهای آموزشی «حسابداری داراییها» از خرید جداگانه این مجموعه خودداری فرمایند. زیرا در آن مجموعه (اپیزود نهم) به این ویدئوها دسترسی دارند و نیاز به خرید جداگانه نیست.

استاندارد حسابداری 21 حسابداری اجاره‌ها به دلیل حالتهای مختلف قراردادهای اجاره (سرمایه‌ای / عملیاتی) در واحدهای تجاری اجاره‌کننده و اجاره‌دهنده (به شرح این ویدئو)، جزو استانداردهای حسابداری نسبتا پیچیده به شمار می‌آید. از این رو، در اپیزود نهم از مجموعه ویدئوهای آموزشی «حسابداری داراییها» علاوه بر تبیین همه الزامات و رهنمودهای این استاندارد، نحوه حسابداری مقرر در این استاندارد برای حالتهای مختلف اجاره سرمایه‌ای و اجاره عملیاتی توسط واحد تجاری اجاره‌کننده و واحد تجاری اجاره‌دهنده در قالب مثالهای عددی متعدد و متنوع در اکسل آموزش داده شده است. 

لازم به ذکر است، خریداران مجموعه ویدئوهای آموزشی حسابداری داراییها در اپیزود نهم این مجموعه به این هفت ویدئوی آموزشی دسترسی دارند. بنابراین، نیاز به خرید مجدد این مجموعه ندارند. ولی اگر دوستان دیگر تمایل به خرید جداگانه این هفت ویدئوی آموزشی (مجموعا چهارساعت) دارند، می‌توانند از این لینک اقدام به خرید کنند: https://mohsen-ghasemi.com/s21 

این مجموعه ویدئوهای آموزشی (هفت ویدئوی قابل دانلود، مجموعا چهار ساعت)، راهنمای بکارگیری استاندارد حسابداری 21 «حسابداری اجاره‌ها» است؛ که هدف از آن، آموزش عملی حسابداری اجاره سرمایه‌ای و اجاره عملیاتی در واحد تجاری اجاره‌کننده و واحد تجاری اجاره‌دهنده، و آموزش عملی حسابداری «فروش و اجاره مجدد» (سرمایه‌ای/ عملیاتی) در واحد تجاری فروشنده/ اجاره‌کننده است.

در این مجموعه ویدئوهای آموزشی، نحوه حسابداری قراردادهای اجاره موضوع استاندارد 21 (ده وضعیت مختلفی که در ویدئوی زیر برشمرده شده است) در قالب حل مثالهای عددی متعدد در Excel آموزش داده شده است. 

برای آشنایی با انواع حالتهای مختلف «حسابداری اجاره‌ها» (سرمایه‌ای / عملیاتی) در واحدهای تجاری اجاره‌کننده و اجاره‌دهنده بر روی تصویر بالا کلیک کنید