پنجمین قسمت از تاک شوی «زندگی حسابدار» (به همت امین قنبری) به گفتگو با دکتر علی هدایتی، عضو انجمن حسابداران خبره انگلستان (ACCA)، منتور رسمی دانشگاه آکسفورد بروکس انگلستان، و معاون مالی هلدینگ تجا اختصاص دارد و با وی درباره «حرفه‌ای بودن و موفقیت در حرفه حسابداری» گفتگو شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آکادمی آموزشی، دکتر محسن قاسمی با انتشار یادداشت زیر در اینستاگرام، حسابداران جوان را به شنیدن پنجمین قسمت از مجموعه پادکستهای «زندگی حسابدار» (اینجا) که به گفتگوی امین قنبری با دکتر علی هدایتی اختصاص دارد، فراخواند. متن کامل این یادداشت بدین شرح است:

از دوشنبه که پادکست گفتگوی امین با علی هدایتی منتشر شد، مشتاق شنیدنش بودم؛ تا سرانجام امروز فرصتی دست داد و به طور کامل شنیدمش. طی صد و چند ده سال گذشته که حسابداری مدرن وارد ایران شده است، به رغم آنکه اقدامات بسیار ارزنده‌ای در راستای توسعه حسابداری در ایران انجام شده است، ولی شخصا بر این باورم که در مجموع به دلیل خطاهای راهبردی خودمان و اقتصاد دولتی ایران، برآیند این تلاشها و خطاها چیزی بیشتر از زاییدن موش توسط کوه نشده است. و صد افسوس که  همچنان بر سرعت دویدنمان به سوی ناکجاآباد می‌افزاییم و ساده‌انگارانه رویای رسیدن به آرمان‌شهر را در سر می‌پرورانیم. در این فضای یاس‌آلود، که اغلب می‌پنداریم لاینقطع هم در نمایاندن راه گلو بدرانیم، نتیجه‌ای جز دیوانه‌نمایی و دشمن‌تراشی ندارد، یکی از معدود مواردیکه که مایه امیدواری شخص من است، ظهور طبقه جدید حسابداران حرفه‌ای بین‌المللی در ایران (همچون علی هدایتی) است که در این بلبشوی بی‌راهه‌بردی‌ها و کژفهمی‌ها و مدرک‌پزی‌ها و ظاهرپروری‌ها، درخشش نور امیدی است که به جانمان می‌تابد. شنیدن این پادکست را به حسابداران جوان پیشنهاد و حتی توصیه نمی‌کنم. بلکه بدهی هر حسابدار جوان ایرانی به جوانی و عمر خودش است که یک ساعت از سرحال‌ترین وقتش را بگذارد و در خلوت خود با شش دانگ هوش و حواسش کلمه به کلمه این گفتگو را گوش کند. علی هدایتی برای حسابداری ایران حکم یک معدن الماس را دارد که امیدوارم قدرش را بدانیم و تا سالیان دراز از برکت وجود پربارش بهره‌مند باشیم. ایدون باد.              

تهران، چهارشنبه، سوم آذرماه هزار و چهارصد

گفتنی است، مجموعه پادکستهای «زندگی حسابدار» (اینجا) که انتشار آن توسط امین قنبری از 27 مهر 1400 در CastBox آغاز شده است، نخستین تاک شوی صمیمی در قالبهای ویدئویی و صوتی است که به گفتگو با حسابداران حرفه‌ای و برجسته می‌پردازد و تجارب آنان را با حسابداران جوان به اشتراک می‌گذارد. این پادکست از راههای زیر در دسترس علاقه‌مندان است:

کانال زندگی حسابدار در CastBox

لازم به ذکر است، سومین قسمت از این مجموعه پادکستها که روز دوشنبه، 10 آبان 1400، از طریق CastBox منتشر شد به گفتگو با دکتر محسن قاسمی اختصاص داشت که از راههای زیر در دسترس علاقه‌مندان است: