آن کارگاه را حدود یک سال قبل از شروع دوره سردبیریم در حسابدار برگزار کردم. البته دغدغه‌ام ارائه همین مطالب بود. به همکارانم در مرکز آموزش انجمن هم تاکید کردم که در همه پوسترها و بروشورهای مربوط به آن کارگاه به صورت برجسته و واضح تاکید کنند که این کارگاه درباره‌ مقاله‌نویسی غیردانشگاهی است. چون تعداد بسیار زیادی از افراد به دلیل تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و الزام به ارائه مقاله علمی-پژوهشی متقاضی دوره‌های آموزشی مقاله‌نویسی دانشگاهی هستند. من تاکید داشتم به همه متقاضیان حضور در آن کارگاه یادآوری شود که این کارگاه در زمینه مقاله‌نویسی دانشگاهی نیست. کارگاه بعد از حدود یک ماه اطلاع‌رسانی در چهار نشست 90 دقیقه‎ای (مجموعاً شش ساعت) در روز جمعه، 6 مرداد 1396، برگزار شد. در آن چهار نشست درباره مبانی مقاله‌نویسی (غیردانشگاهی)، دستور خط فارسی (آیین نگارش)، و دستور زبان فارسی مطالبی را ارائه کردم. تجربه خوبی بود. می‌توانست ادامه‌دار هم باشد. ولی به دلیل مشغله‌های زیاد من، فرصت تکرار آن فراهم نشد. البته چند روز بعد از برگزاری کارگاه، اسلایدهای آن را روی وبگاه انجمن منتشر کردم که دیگر عزیزان علاقه‌مند هم بتوانند از مطالب آن استفاده کنند[1]. اردیبهشت 1399 هم در گفتگویی زنده (Live) که با همین موضوع با اینستاگرام مرکز آموزش انجمن داشتم، بسیاری از آن مطالب را دوباره به اختصار ارائه کردم. ویدئوی کامل این گفتگو هم از طریق کانال شخصی من در آپارات در دسترس علاقه‌مندان است[2].

[1]- اسلایدهای کارگاه یک‎روزه «مبانی مقاله‎نویسی»، با تمرکز بر نوشتن مقالات غیرعلمی-پژوهشی در موضوعات حسابداری و مرتبط، مدرس: محسن قاسمی، دبیرکل انجمن حسابداران خبره ایران و عضو هیئت تحریریه مجله حسابدار، ‌پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن حسابداران خبره ایران، 11 مرداد 1396.

[2]- مقاله‌نویسی برای مجلات غیر دانشگاهی، گفتگوی زنده (Live) با اینستاگرام مرکز آموزش حسابداران خبره (PACT)، 19 اردیبهشت 1399، کانال ویدئوها و پادکستهای محسن قاسمی در آپارات.