وبلاگ


روزِ حساب: به بهانه‌ی برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه‌ی انجمن حسابداران خبره‌ی ایران (سه‌شنبه، 28 دی 1400)

محسن قاسمی - فردا مجمع انجمن است. پیش از همه چیز، از بابت اینکه بالاخره بعد از دوسال موفق به دیدار دوستان و برگزاری یک گردهمایی حرفه‌ای به‌صورت حضوری میشویم؛ عمیقاً خوشحالم. امیدوارم حضور پرشور اعضاء نیز بر این خوشحالی بیفزاید و شاهد برگزاری یکی از خاطره‌انگیزترین مجامع سالانه‌ی انجمن باشیم. (برای خواندن ادامه بر روی تیتر نوشته کلیک کنید)

سخنی با اعضای گرانمایه انجمن‌حسابداران خبره ایران: در باب انتخابات شورای عالی پیش رو

محسن قاسمی - برای نگارنده که اعتیاد علاج‌ناپذیری به نوشتن دارد؛ مع‌الوصف، نوشتن نقادانه درباره‌ی انجمن - به دلیل ملاحظات گوناگون، و نگرانی از سوء‌برداشت‌ها، و شیطنت برخی مغرضان - در زمره‌ی دشوارترین کارهاست. لیکن چون باور راسخ دارم، که برای اصلاح امور، راهی جز طریقه‌ی نقّادی در اختیار نیست؛ در این بزنگاه تمهید برای برگزاری انتخابات رُکن راهبری انجمن - که اصلی‌ترین جلوه‌گاه مشارکت اعضاء در امور انجمن است - مناسب دیدم نکاتی قابل تأمل را با شما گرانمایگان در میان گذارم. باشد که در راستای تحقق اهداف عالیه‌ی انجمن و توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی حسابداری ایران مثمر ثمر افتد.

درباره‌ی ناشر
دکتر محسن قاسمی دبیرکل پیشین انجمن حسابداران خبره ایران (از 1392 تا 1400)، سردبیر پیشین مجله حسابدار (از 1397 تا 1400)، مدیر اسبق امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران (1385 تا 1389)، مدیر سرمایه‌گذاری اسبق کارگزاری بانک ملی ایران (1390 تا 1391)، و مدیر حسابرسی داخلی اسبق تامین سرمایه امین (از 1391 تا 1392) است. وی دانش‌آموخته حسابداری از دانشگاه علامه طباطبایی است، و بیش از بیست سال تجربه در زمینه‌های متنوع بورس، حسابداری، گزارشگری مالی و موضوعات مرتبط آنها دارد. از وی دهها مقاله، یادداشت، کتاب، و مصاحبه بر جا مانده است که فهرست کامل آنها به صورت متمرکز و یکجا در پیوستهای کتاب «انجمن حسابداران خبره ایران در آخرین دهه قرن؛ گفتگو با محسن قاسمی، دبیرکل انجمن (از 1392 تا 1400)» ارائه شده است. این کتاب به همت علی مجد در قالب گفتگویی تفصیلی در فروردین 1400 تنظیم و نسخه الکترونیکی آن با اجازه ناشر به صورت عمومی منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است (از اینجا دانلود کنید).
صفحه اینستاگرام
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...